Funkční trénink- novinka podzimu 2013

Autor Autor: Vendula Ostřanská, kategorie: Novinky     Komentáře Žádné komentáře   457 zhlédnutí
Zář
11

Hit v hubnutí = Funkční trénink

Ne každé cvičení vyhovuje všem.Nyní se objevil ve fitness centrech nový program , který funguje na každého a co se týče spalování tuků, strčí do kapsy pilates, power jógu i další cvičební hity. Při funkčním tréninku, tak se novinka ve fitness jmenuje, se nudit rozhodně nebudete. Co je to vlastně FUNKČNÍ TRÉNINK? Moderní pojetí funkčního tréninku vychází z rehabilitace. Základem jsou sestavy cviků, které napodobují činnost v domácnosti nebo zaměstnání. Jde o souhrnné cvičení, při kterém zapojujete maximální množství svalových skupin. Napodobují se aktivity z běžného života jako sekání dříví, shýbání se pro břemeno, řezání a podobně. Jde o spojení aerobní a anaerobní zátěže. Při té aerobní zátěži převážně pálíte tuky a při anaerobní si zlepšíte kondice.

5z

Funkční trénink přináší zátěž pro více svalových skupin najednou. Cvičení je tedy velmi vzdáleno aktivitě v posilovně, kdy se stroje zaměřují jen na určitou svalovou skupinu, která je izolovaná od zbytku těla. Funkční trénink střídá také zrychlení, zpomalení a stabilizace svalových skupin. Jako vícerozměrné cvičení, pracující ve všech třech dimenzích pohybu (dopředu, do stran, rotačně) se dělí do 6 základních skupin – tlak, tah, rotace, dřep, výpad, předklon. Podle těchto šesti základních skupin si lze také dobře představit, jak a v jakých pozicích se cvičení obvykle provádějí. Přitom se často využívá váha vlastního těla, ale také různé cvičební náčiní.

Co byste ještě měli vědět:

 • O funkčním tréninku se hovoří v samých superlativech a fitcentra mu věnují stále větší pozornost a prostor.
 • Jde o takzvaný 3D pohyb, žádné izolované jednosměrné cviky.
 • Trénují se pohyby, ne svaly!
 • Je to nejefektivnější forma tréninku pro snížení pravděpodobnosti úrazu.
 • Skvěle se hodí ke zrychlení poúrazové rekonvalescence.
 • Mohou ho cvičit všichni, pozor by si u specifických cviků měly dát jen těhotné ženy.
 • Trénuje současně i řídící funkce (centrální nervovou soustavu).
 • Podporuje vyšší svalovou rovnováhu a rovnoměrné zatížení.
 • V neposlední řadě pečuje o celý kloubní aparát, zpevňuje vazy a stabilizuje klouby.

Pravidelná hodina bude každý pátek v 17 hodin od 11. října ve SportCetru hotelu Abácie v Novém Jičíně. Opět na lekci bude nutná rezervace a bude omezená kapacita místa. Cena lekce bude 80 Kč, ale pokud vlastníte permanentku,  budete mít hodinu za 70,- Kč. Budu se těšit již brzo na hodině. Venda

Přidej komentář

 

 • Rezervace na tábory bude probíhat od 20.3. na nových stránkách !
 • Podzimní víkend pro dospělé na hotelu Soláň se bude konat v termínu 25-27.11.2016. Bližší informace budou do 20. září na rezervacích!
 • Víkend pro děti v termínu 22. - 23.10 na 1 noc je vypsaný na rezervacích! Přihlaste své děti :)

Nejnovější zprávy

Oblíbené štítky

Děti Zumbaton Zumba Narozeniny Venda Retro Bílovec Tábor Dovolená Nový Jičín Toning Víkend Zumbule Novinky Odry Fulnek Rozvrh ZumbAtomic AquaZumba Párty

Přístupy

www.zumba.com www.barakastyl.cz www.zumbashop.eu redkastuff.com